Vi følger boligmarkedet i og omkring Vojens og har her samlet en oversigt over de seneste bolighandler
VORES Vojens følger boligmarkedet i og omkring Vojens. Derfor får du en samlet oversigt over de seneste bolighandler fra egnen:
Fuglesøvej 34 solgt for 1.460.000 kr.
Boligen overtages af Kenneth Mark Hansen den 20. april. Køberen har betalt 1.460.000 for boligen, hvilket svarer til en pris på 7.411 pr kvm.
Den offentlige ejendomsvurdering lyder på 1.250.000 og boligen er derfor handlet til 17% over den offentlige ejendomsvurdering.
Boligen er en villa med 6 værelser på i alt 197 kvm. og er opført i 1966. Grunden er på 2.087 kvm.
Se fotos af boligen her: skråfoto
Boligen er solgt af Nybolig Vojens
Møllebakken 26, Skrydstrup solgt for 1.050.000 kr.
Boligen overtages af Christoffer Breum Schultz og Lise Bertelsen den 16. april. Køberen har betalt 1.050.000 for boligen, hvilket svarer til en pris på 6.325 pr kvm.
Den offentlige ejendomsvurdering lyder på 676.000 og boligen er derfor handlet til 55% over den offentlige ejendomsvurdering.
Boligen er en villa med 6 værelser på i alt 166 kvm. og er opført i 1962. Grunden er på 860 kvm.
Se fotos af boligen her: skråfoto
Boligen er solgt af EDC Grosbøl, Vojens
Gefionsvænge 9 solgt for 925.000 kr.
Boligen overtages af Aurica Mihaela Bojin den 15. april. Køberen har betalt 925.000 for boligen, hvilket svarer til en pris på 6.801 pr kvm.
Den offentlige ejendomsvurdering lyder på 960.000 og boligen er derfor handlet til 4% under den offentlige ejendomsvurdering.
Boligen er en villa med 5 værelser på i alt 136 kvm. og er opført i 1973. Grunden er på 780 kvm.
Se fotos af boligen her: skråfoto
Boligen er solgt af EDC Grosbøl, Vojens
Passagen 3, Over Jerstal solgt for 530.000 kr.
Boligen overtages af Randi Korsgaard og Dennis Korsgaard den 23. marts. Køberen har betalt 530.000 for boligen, hvilket svarer til en pris på 4.732 pr kvm.
Den offentlige ejendomsvurdering lyder på 520.000 og boligen er derfor handlet til 2% over den offentlige ejendomsvurdering.
Boligen er en villa med 4 værelser på i alt 112 kvm. og er opført i 1969. Grunden er på 797 kvm.
Se fotos af boligen her: skråfoto
Boligen er solgt af Nybolig Vojens
Østergade 53 solgt for 395.000 kr.
Boligen overtages af Andrei Gutu den 03. april. Køberen har betalt 395.000 for boligen, hvilket svarer til en pris på 2.633 pr kvm.
Den offentlige ejendomsvurdering lyder på 860.000 og boligen er derfor handlet til 54% under den offentlige ejendomsvurdering.
Boligen er en villa med 4 værelser på i alt 150 kvm. og er opført i 1937. Grunden er på 892 kvm.
Se fotos af boligen her: skråfoto
Boligen er solgt af EDC Grosbøl, Vojens
Skovvej 18, Over Jerstal solgt for 360.000 kr.
Boligen overtages af Pornthip Sukaseam Knudsen den 14. april. Køberen har betalt 360.000 for boligen, hvilket svarer til en pris på 2.571 pr kvm.
Den offentlige ejendomsvurdering lyder på 550.000 og boligen er derfor handlet til 35% under den offentlige ejendomsvurdering.
Boligen er en villa med 5 værelser på i alt 140 kvm. og er opført i 1951. Grunden er på 1.559 kvm.
Se fotos af boligen her: skråfoto
Boligen er solgt af danbolig Vojens